Odwiedziło nas: 313667 osób.

Filia Tawęcino

Starania o zbudowanie kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego mieszkańcy Tawęcina rozpoczęli pod koniec lat siedemdziesiątych. W roku 1980 miejscowy rolnik p. Pujszo ofiarował w centrum wsi na wzgórzu 0,20 ha ziemi, na której wybudowano prowizoryczną drewniana kaplicę.
Służyła ona do 1985 roku. Staraniem miejscowych ludzi i nowo przybyłego proboszcza ks. Andrzeja Kotlarka rozpoczęto 1 maja 1985 roku budowę kościoła według projektu biura w Pile.
Jest to kościół współczesny z nawą główną, zakrystią i boczną kaplicą oraz chórem, murowany, kryty blachą. Budowę zakończono w 1990 roku. Został on poświęcony podczas wizytacji duszpasterskiej 11 listopada 1990 roku przez księdza biskupa Tadeusza Werno.